PLASTİK ve KURUTMA

Plastiğin birçok ürünün hammaddesi olma özelliği taşıdığı hızla gelişen günümüz teknolojisinde her gün farklı özellikte hammaddeler geliştirilmektedir. Bu malzemelerin, metal ve diğer sert yapılı hammaddelerin yerini aldığını düşünüldüğünde, plastik hammaddenin yapısal ve görsel özelliklerine ulaşabilmesi için ürün halinde gelmeden önce bünyesindeki nemi atması ve bazı kurutma işlemlerinden geçmesi gerekmektedir. 

Cinsine, ortam şartlarına ve ambalaj şekline bağlı olarak her türlü hammaddenin plastik makinesinde işlenmesinden önce kurutulması zaruridir. Genel kullanımlı hammaddelerin kurutma sistemleri daha basit olurken termoplastik olarak adlandırılan hammaddeler için daha detaylı kurutucular seçilmelidir. 

Plastik tesisinde kullanılan ana işleme makinesinden sonra tesiste en yüksek enerji sarfiyatına sebep olan hammadde kurutma cihazlarının doğru ve tasarruflu şekilde seçilmesi çok büyük önem arzetmektedir.

Yukarıda belirtilen çerçevede öneme sahip bir konunun sektör mensupları tarafınca değerlendirilmesi amacı ile HAMMADDEKURUTMA.COM sitesi bir bilgi merkezi olacak şekilde düzenlenmiştir. 

BİLGİ AL!
Makina mı almak istiyorsunuz ?
Biz Sizi Arayalım bilgilendirelim !
TEKLİF AL