Pre-loader

KURUMSAL

Plastik hammadde kurutma konusunda bilgiye erişimi kolaylaştırmak ve satın alma öncesi doğru cihaz seçimi için plastik sektörünün kullanımına sunulmuştur

Plastik ve Kurutma

hammaddekurutma.com ile misyonumuz, hammadde kurutma konusuna dair genel tanımlar, hammadde kurutma çeşitleri ve çalışma prensiplerini sunarak bilgiye erişimi kolaylaştırmak ve satın alma öncesi doğru cihaz seçimi için yapılan araştırma çalışmalarına zengin bir bilimsel bilgi kütüphanesi sunmaktır.

Plastiğin birçok ürünün hammaddesi olma özelliği taşıdığı hızla gelişen günümüz teknolojisinde, her gün farklı özellikte hammaddeler geliştirilmektedir. Bu malzemelerin, metal ve diğer sert yapılı hammaddelerin yerini aldığı düşünüldüğünde, plastik hammaddenin yapısal ve görsel özelliklerine ulaşabilmesi için ürün haline gelmeden önce bünyesindeki nemi atması ve bazı kurutma işlemlerinden geçmesi gerekmektedir.

Cinsine, ortam şartlarına ve ambalaj şekline bağlı olarak her türlü hammaddenin plastik enjeksiyon makinesinde işlenmesinden önce sıcak hava üfleyerek neminin alınması ve kurutulması zaruridir. Genel kullanımlı hammaddelerin kurutma sistemleri daha basit olurken, termoplastik olarak adlandırılan hammaddeler için daha detaylı kurutucular seçilmelidir. Plastik üretim tesisinde kullanılan ana işleme makinesinden sonra tesis içerisinde en yüksek enerji sarfiyatına sahip bir diğer cihaz ise hammadde kurutma cihazlarıdır. Bu sebeple enerji maliyetlerinin önüne geçilebilmesi için doğru ve enerji tasarruf sağlayan cihazların seçilmesi işletmeler için büyük önem arz etmektedir. Bu doğrultuda hammaddenin cinsine göre doğru cihaz seçiminin büyük bir önem taşıdığı hammadde kurutma sistemleri konusunda bilgi kütüphanesi niteliğinde hazırlanmış olan hammaddekurutma.com sektörümüzün kullanımına sunulmuştur.