Pre-loader

KÜTÜPHANE

Vakum kurutucu kurutma hızı ve enerji tasarrufu avantajları ile ön plana çıkmaktadır.

Vakum Kurutucu Avantajları Nelerdir?

Kurutma Hızı

Maguire Vakum Kurutucu diğer kurutma yöntemlerine göre altıda bir zamanda hammaddenizi kurutur. Eğer hammaddenizi normal kurutucu ile 4 saat kurutuyorsanız Maguire Vakum Kurutucu ile 40 dakika aynı işlemi gerçekleştireceksiniz. Sonuç olarak kurutucunuzu her çalıştırmaya başladığınızda 3 saat 20 dakika zaman tasarrufunuz olacak. Bu sadece enerji maliyetlerinizi azaltmakla kalmayıp imalat sürenizi de 3 saat 20 dakika uzatacaktır.

Enerji Tasarrufu

Yan yana yapılan testler gösteriyor ki Maguire Vakum Kurutucu diğer kurutuculara göre %60 daha az enerji harcar. Azaltılmış enerji maliyetinin düşük olması Maguire Vakum Kurutucu’ nun herhangi bir kurutma hammaddesine ihtiyaç duymamasıdır. Diğer kurutma yöntemlerinde; kurutucu hammadde önce neme doyurulur, ısıtma ve soğutma işlemleri ile nemden arındırılır ve tekrar neme doyurulmak için hazırlanır. Bu işlemler sırasında kurutucuyu yenilemek için gereken enerji ortama atık olarak gönderilir.

Azaltılmış Bakım

Kurutucu madde zamanla performansı düşer ve değiştirilmesi gerekir. Ayrıca kurutucunun hangi performansta çalıştığını izlemek için bir monitörde gerekmektedir. Belli periyotlar ile temizlemeniz gereken filtreler ve bağlamanız gereken soğuk su hattına da ihtiyacınız yok. Bu tür maliyetler Maguire Vakum Kurutucu da yoktur.

Düşük Malzeme Gerilimi

Yüksek sıcaklıklarda uzun kuruma süreleri hammaddede termal, kimyasal ve fiziksel bozulmalara neden olabilir. Eğer hammadde uzun süreli yüksek sıcaklıklı kuruma işlemine maruz kalırsa nihai üründe renk değişimi, sararma, düşük fiziksel özellikler vb. sonuçlar oluşabilir.

Genel Özellikler:

* Sadece 35 dakika içinde mükemmel kurutma,
* Diğer kurutma yöntemlerine göre %60’ a varan enerji tasarrufu,
* Çıkarılabilir haznesi ve küçültülmüş oynar parçalarıyla daha da gelişmiş tasarım,
* Sürekli ya da Batch kurutma prosesi,
* Vakum ve Saklama Haznelerine -40° Dew-point kuru hava gönderilir.
* Dikey tasarım ile minimum yer işgali,
* Isı kaybını engellemek için Haznelerde Çift İzolasyon vardır.
* Azaltılmış bakım maliyetleri - Kurutucu değişimi YOK - Filtre temizliği YOK.